ZAAWANSOWANA JAPOŃSKA TECHNOLOGIA


WYSOKA JAKOŚĆ POTWIERDZONA W TESTACH
//yokohama-online.pl/wp-content/uploads/2018/04/Wdrive_V905_angled-3.jpg

Niezawodna technologia w oparciu o prace badawczo rozwojowe prowadzone na najwyższym poziomie stanowi zasadniczą kwestię podczas opracowywania i produkcji bezpiecznych i innowacyjnych produktów YOKOHAMA. Na każdym etapie – projektowania, testowania i oceny, YOKOHAMA stosuje wielopłaszczyznowe podejście w kierunku tworzenia zaawansowanych technologii. Kompleksowe podejście sprawia, że materiały oraz produkty gwarantują maksymalną użyteczność.

 

                      

 

YOKOHAMA nie przestaje doskonalić swoich produktów. W 2017 roku odbyła się światowa premiera opony BluEarth *Winter V905, z udoskonaloną mieszanką gumy przy zachowaniu sprawdzonego wzoru bieżnika W.drive V905.


PRZEŁOMOWA EKOLOGICZNA TECHNOLOGIA
//yokohama-online.pl/wp-content/uploads/2018/03/BluEarth_brand_logo.png//yokohama-online.pl/wp-content/uploads/2018/04/OrangePeel.png

Koncepcja oparta na nowej mieszance z olejkiem pomarańczowym uchodzi za przełomową dla całej branży oponiarskiej. Nowatorska technologia BluEarth pozwala na stworzenie  opony energooszczędnej, a jednocześnie bezpiecznej i o doskonałych osiągach.

Obniżenie oporów toczenia w teorii wydłuża drogę hamowania, dlatego zapewnienie odpowiedniego balansu pomiędzy tymi parametrami jest jednym z najważniejszych wyzwań producentów ekologicznych opon.

 

Potwierdzeniem skuteczności zastosowanych rozwiązań są wysokie oceny parametru bezpieczeństwa, podawanego na etykietach. W przypadku modeli BluEarth-A AE-50 oraz BluEarth RV-02 jest to najwyższa ocena – klasa A w hamowaniu na mokrej nawierzchni dla większości rozmiarów.

//yokohama-online.pl/wp-content/uploads/2018/04/Main_Materials_NanoBlendCompound.jpg

OPONY YOKOHAMA TWORZĄ PRZYSZŁOŚĆ DLA BRANŻY TRANSPORTOWEJ
//yokohama-online.pl/wp-content/uploads/2018/03/zen-1.png

Biorąc pod uwagę ekstremalne wymagania współczesnego przemysłu transportowego, niezbędne są ciągłe innowacje w zakresie technologii. Linia opon Zenvironment do samochodów ciężarowych i autobusów stworzona do zapewnia trwałości ogumienia oraz poprawienia parametru zużycia paliwa, co wpływa bezpośrednio na redukcję emisji dwutlenku węgla. YOKOHAMA dąży do tworzenia trwalszych i mocniejszych opon, w celi zmniejszenia wpływu na środowisko.

 

Udoskonalony proces mieszania składników znacznie zwiększaja wytrzymałość opon Zenvironment

Tradycyjna wieloetapowa metoda mieszania

 

Kauczuk miesza się i ugniata jednocześnie. Podczas tego długiego procesu następuje wzrost temperatury mieszanki, która powoduje pogorszenie jakości gumy.

 

 

Metoda Zenvironement

 

Nowa metoda polega na ugniataniu gumy na rolkach po jej wymieszaniu. Dzięki temu osiąga się obniżenie temperatury, co minimalizuje rozszczepianie się długich łańcuchów polimerowych kauczuku i sprzyja bardziej równomiernemu rozkładowi cząstek sadzy, które są stosowane jako środek wzmacniający.

//yokohama-online.pl/wp-content/uploads/2018/05/zenvironement-2.png
Opony Zenvironement są projektowane w oparciu o przewidywane odkształcenia

YOKOHAMA zbadała proces starzenia się opon, aby zredukować jego intensywność. Opony radialne do ciężarówek i autobusów stosunkowo szybko się odkształcają i są tak używane przez większość cyklu żywotności. Ciepło wytwarzane podczas jazdy zwiększa wewnętrzną temperaturę opon, powodując nieznaczny wzrost ich średnicy zewnętrznej. Powiększenie się opony na ogół zatrzymuje się po 40 000 do 50 000 przejechanych kilometrach. Do tego czasu ich zewnętrzna średnica rośnie.

 

Tradycyjna ocena wydajności nie zawsze dawała dokładne wyniki, ponieważ oceniała tylko nowy stan opon. YOKOHAMA opracowała własną metodę symulacji w celu rozwiązania tego problemu – metodę podwójnej symulacji ciśnienia. Ta metoda pozwala dokładnie analizować potencjalne odkształcenia wewnątrz opon w ciągu całego cyklu życia opony za pomocą symulacji komputerowej.

 

Seria opon Zenvironment posiada profil opony o wysokiej trwałości. Sprawia też on, że powiększanie się bieżnika jest bardziej równomierne.

//yokohama-online.pl/wp-content/uploads/2018/04/img69-1.jpg